1907

První dřevěný dům postavený rodinou Vainionpaa, který je dodnes užíván. Je to také rok, kdy byla založena první rodinná pila.

1965

Začíná výroba domů pro celé Finsko a export do střední evropy hlavně Německo, Francie a Rakousko jsou nejzajímavější trhy pro společnost.

1990

Polar Life Haus se zaměřil na kompletní výrobní proces od těžby dřeva po jeho konečnou úpravu. Naše pila sídlí v Lehtimäki a výrobní závod v Töysä ve Finsku. Již 90. letech byl náš podnik vybeven těmi nejmodernějšími výrobními technologiemi, které se v té době nabízeli.

1992

Němceký trh měl na naší společnost velký vliv. D9ky němu jsme se naučili sledovat a držet tu nejvyší kvalitu našich služeb a výrobků

1992-1998

Vývoj našich výrobků dále rozkvétal. Na trh vstoupilo řada nových výrobků: horizontálně laminované trámy, lepené kulaté trámy a D profil. Polar Life Haus začal používat jako hlavní surovinu smrk. Naším cílem je zůstat lídrem ve vývoji produktů a proto neustále rozvíjíme a zlepšujeme naše portfolio.

1998

V naší továrně byl nainstalován zbrusu nový stroj Hundegger. Tento stroj je schopný s milimetrovou přesností řezat veškeré spoje, který vyžadují naprostou dokonalost.

2000

Vzhledme k tomu, že se vyrábělo stále více dřevěných domů, které se začali oběvovat i ve velkých městech, byl představen “městský spoj” City Corner

2001

Byla zahájena výroba předem připravených domů pro finský trh

2002

Softline Profil spatřil poprvé světlo světa. Byl vyroben tak, aby zajistil dokonalý a elegantní vzhled. To je to čím se naše domy odlišují a zaručují jedinečnost od společnosti Polar Life Haus.

2003

Proto, aby naše domy byli maximálně ekologické a zdravé, byly nahrazeny tradiční materiály jako plast a minerální vlna ekologickým materiálem jako je papír a dřevovláknitá izolace

2004

Nová generace převzala vedení společnosti, když se bratři Harri a Mikko Vainionpaa stali hlavními manažery společnosti. Harri Vainionpaa je generálním ředitelem a Mikko Vainionpaa zodpovídá za prodej a vývoj produktů.

2004-2008

Moderní a ekologické domy velice rychle vzrůstali na popularitě a počet vyrobených domů velice stoupal. Jejich tvary byli jednoduché a čisté.

2005

V tomto roce se začali vyrábět domy metodou post&beams. polar Life Haus tuto metodu přenesl d Finska a začal vyrábět tyto moderní domy plné skla a trámů. Více jak polovina celkové produkce je určena na export hlavně na trhy Německa, Ruska, Japonska a Spojených států. Většina vyrobených domů na export jsou individuální projekty šité na míru našim klientům.

2006

Popularita čisté a jednoduché architektury plné skla stále roste. Zdárným příkladem je nová Plussvilla, která byla vyprojektována s architektonickým studiem Plusarchitects.

2007

Tento rok je rokem olsav. Uplinulo totož přesně 100 let od založení první pily patřící naší rodině. Tradice, know-how a hluboké znalosti se předávali z generace na generaci a dnes firmu řídí již čtvrtá generace naší rodiny.

2008

Nejnovější model linky Hundergger, HundegeerK2i, byl zakoupen a instalován do naší továrny. V té době to byl jediný podobný stroj ve Finsku. Díky této investici se kvalita produkce dostala na do té doby nemyslitelnou úroveň. Velice rádi přivítáme každého našeho zákazníka, který bude mít zájem o exkurzi v našem výrobním závodě.

2009

Rok 2009 byl ve znamení stavebních a developesrkých projektů. Jedním z nich byla i výstavba luxusních rekreačních objektů Kultaranta Resort in Naantali, kam naše společnost dodávala 15 domů tylu Plusvilla.

2010

Stále více domů mělo moderní design. Převládalo sklo a velké a masivní dřevěné povrchy. Dřevo jako stavební materiál neustále vzrůstalo a stalo se sinonimem pro soužití s přírodou. 

2011

Byl představen nový profil Sharpline. Stejně jako jeho předchůdce Softline byl navržen ta, aby zabraňoval průniku vody mezi trámy, ale svým tvarem je modernější a čistčí.

2012

Polar Life Haus neustále zlepšuje své výrobní postupy. V roce 2012 byl zakoupen již druhý stroj Hundegeer K2i a zařazen do výroby. Tento stroj je naprostou světovou jedničkou ve výrobě dřevěných domů a společnost Polar Life Haus si v tomto ohledu držel naprosté prvenství ve Finsku. Díky tomu nejsou i ty nejnáročnější řešení pro naši společnost žádným problémem. usilujeme o to, aby náš zákazník dostal 100% kvalitu se kterou bude 100% spokojen.

2013 - rok růstu

Rok 2013 byl pro společnsot Polar Life Haus rokem růstu. Obrat se oproti předchozímu roku zvýšil o 12%. Obvikle více jak polovina produkce jde na export, ale rok 2013 byl prvním rokem, kdy dodávky do Finska převýšily dodávky do jiných zemí. V rpůběhu let vyrábíme více ja 10 000 domů. Sny a přání našich zákazníků nás ispirují k překonávání výzev v oblasti dřevěné architektury. Každý Polar Life Haus je individuální.

2014

Rok 2014 byl rokem mnoha projektů. S potěšením jsme dodávali kompletní stavbu luxusního hotelu v Sierra Nevvada ve Šapnělsku nebo mateřskou školu ve městě Virrat ve Finsku a mnoho mnoho dalších. Věříme, že v následujících letech bude dřevo nadále zvyšovat svou popularitu i ve velkých projektech, protože dřevo má obrovský potenciál. A věřte, budeme vždy v popředí tohoto rozvoje.

2015

V roce 2015 byla značka Polar Life Haus celosvětově sjednocena pro všechny naše trhy a naše distributory. Export zůstává naší důležitou součástí, protože více jak polovina našich produktů je dodávána do zahraničí.

Z generace na generaci

Zpracovávání dřeva je v naší krvi. Jsme finská rodinná firma, ve které se znalosti v oblasti zpracování dřeva dědí z generace na generaci již více než sto let, ve čtyřech generacích.

Naše dlouholeté zkušenosti v oboru, oddanost k vývoji produktů a přísné kontroly kvality zaručují kvalitu Polar Life Haus domů. V současnosti má náš tým 70 profesionálů, kteří se věnují Vašim projektům během všech stadií. Máme také rozsáhlou síť obchodních zástupců po celém světě.

Jsme odhodláni stavět domy, podle snů našich zákazníků. Náš cíl je udělat zákazníka na 100% spokojeného se svým novým domovem.

Zakázkové kvalitní domy

Každý dům je individuálně vyráběn v našem výrobním závodě v Töysä, Finsko. Naše nabídka produktů zahrnuje sruby, bez plastové nařezané domy a post&beam domy. Můžeme postavit prázdninové domy všech velikostí. Náš velký výběr domů nabízí řadu modelů reprezentujících různé styly a naši architekti jsou připraveni vám pomoci naplánovat Váš dům snů od samého začátku.

Naše volba je finský smrk, pěstovaný v nejlepším jehličnatým lese na světě. Pracujeme pouze se dřevem kvality AB, což znamená, že nižší kvalita je vytříděna a nepoužívá se, což je velmi neobvyklé v tomto průmyslu. Domy Polar House jsou vyráběny s velkým úsilím a s použitím pouze toho nejkvalitnějšího materiálu.

Hotové detaily se špičkovou technologií

Naše továrna je vybavena nejlepší technologií na zpracování dřeva. Díky tomu jsme schopni vytvořit detaily přesné na milimetr. Pouze představivost stanovuje limity pro naše realizace. Polar Life House má několikrát více CNC zpracování než jiný, průměrný dům, při dodání jsou dřevěné části připraveny na dokončení. To znamená, že montážní práce na místě jsou rychlejší a efektivnější. Všechny truhlářské konstrukční detaily ukazují kvalitu naší práce.

world_countries_outlines

 

CE certifikace

Certifikace CE staveb se stala povinnou ve Finsku 1. července 2013 po přijetí nařízení o stavebních výrobcích (305/2011) a vztahuje se na takové stavby, které mají harmonizovanou normu, která potřebuje certifikát CE. Polar Life Haus je držitelem certifikátu CE pro dřevěné stavební sestavy a lamelového dřeva, v souladu s evropským technickým schválením ETA-13/0767.

CE_merkki

The CE certification of construction products became obligatory in Finland in 1 July 2013 following the Construction Products Regulation (305/2011), and applies to such construction products that have a harmonised standard, enabling the CE certificate. Polar Life Haus holds CE certificates for log building kits and laminated timber, conforming to the European Technical Approval ETA-13/0767.

Dlouholeté zkušenosti s jednotlivými domy a mezinárodními zákazníky

Polar House je mezinárodní firma. Kromě Finska, naše nejdůležitější trhy jsou střední Evropa a Rusko. Od začátku vzniku naší společnosti, export je důležitou součástí našeho podnikání. V současnosti tvoří export 50% naší produkce. Naše dlouholeté zkušenosti v exportu nám pomohly jak řešit projekty individuálně. Tradiční kultura tesařů Zimmermeister ve střední Evropě nás od samého počátku inspirovala a to zejména jejich hodnoty o cti a kvality práce.

Inspirace z přírody

Čistá finský příroda je pro nás neustále zdrojem inspirace. Dřevo je bezesporu nejšetrnější stavební materiál k životnímu prostředí. Během své dlouhé životnosti, se chová jako úložiště uhlíku. Dřevo je také dobré pro lidi – je příjemné na dotyk a studie ukázaly, že je to ten nejúčinnější povrchový materiál při snižování hladiny stresu. Les je vždy přítomen v dřevěném domě.

Výroba srubů a dřevěných domů je naše hlavní mise. Bez ohledu na velikost a rozsah, jsme se zavázáni k realizaci Vašeho snu o individuálním bydlení, které přispívá k Vaší pohodě. Uděláme vše proto, abyste nám důvěřovali.
S uctivým pozdravem

Polar Life Haus majitelé

harri mikko

Harri Vainionpää                    Mikko Vainionpää

           

Polar Life Haus - a reliable partner now and in the future

Polar Life Haus - Kitulanmäentie 42, 63640 Ritola-Töysä, Finland
Polar Life Haus © 2020