Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo
Hirsitalo Villa Olo

Polar Collection

Klasika inspirovaná přírodou

V roce 2002 v Montreux ve Švýcarsku. Měli jsme tu příležitost navštívit místní horskou chatu. Odtamtud jsme pokračovali obchodní cestu do střední Evropy, kam jsme dodali a nadále dodáváme velkou část naší výroby.

Začali jsme projektovat saunu a brzy i domácí projekt, ještě na konci toho samého roku. Součástí naší práce bylo navštívit velké množství finských domů, takže najít svůj vlastní styl chaty a domu se zdálo být těžké rozhodnutí. Hory a Sever byly vždy duchovním domovem, k němuž jsme se vrátili. Hledali jsme v horách a v Laponsku námět na ten správný dům, ale žádný ze stávajících nebyl ten pravý.

Hledali jsme zkušenosti pří nocích strávených pod stanem v horách, pod hvězdnou oblohou. Hledali jsme zkušenost, která by spojovala přírodu a bydlení s každodenním životem. Můžeme spojit každodenní život s touláním se po horách? Přespávali jsme v horských chatách a prožívali jsme ten drsný pocit dřevěných trámů a energie, která z nich vychází. Mysleli jsme si, že tam někde najdeme naše řešení.

Nicméně, horský úkryt by byl příliš krutý pro každodenní život. Byla by zapotřebí městská verze, která by spojila to nejlepší z obou světů. Dodali jsme tradiční alpské chaty s dlouhými přesahy a silnou formou. Já jsem se narodil v horské chatě původně ze Švýcarska, ale to se mi zdálo až moc tradiční. Také nás přitahovala moderna. Hodně jsme přemýšleli jak nejlépe spojit všechny tyto nápady.

Nakonec jsem se, stejně jako spousta stavitelů, zeptal svojí ženy Katariiny, kde se cítila nejlépe. Na chvíli se zamyslela a pak odhodlaně odpověděla, že na té chatě v Montreux! A opravdu se mi to vybavilo. Studovali jsme fotografie a našli jsme spoustu věcí, které se nám líbili a nelíbili. Ten dům byl jako moderní verze domu, kde jsem se narodil: DNA bylo stejné.

Začali jsme dávat dohromady věci, co jsme posbírali a které se nám líbily. Nakreslili jsme jednoduše vypadající 33 metrů čtvereční velkou chatu se saunou a podkrovím na spaní, nazvali jsme ji Polar 33. Okamžitě se to zdálo jako jediná správná volba. Skládalo se to z horské chaty, moderny, organické struktury, spojení s přírodou, hory, turistiky, terénu, mého rodného domu a každodenního života. Věřili jsme a i dnes, po 14 letech věříme, že pro nás to bylo dokonalé. Styly se mění, ale tohle zůstane teď a tady, stejně jako příroda a hory. Polar je inspirovaný přírodou a vytvořený tak, abychom mohli denně chodit na horské túry. Obnovuje každodenní život a spojení s přírodou, což bylo ztraceno v městském světě.

Polar Swan 225 byl dokončen v roce 2010 s liniemi vytvořenými projektem naší sauny.

Tohle byl příběh Polar Collection, jak se stal.

Mikko and Katariina Vainionpää
rodina majitelů, Polar Life Haus

           

Polar Life Haus - a reliable partner now and in the future

Polar Life Haus - Kitulanmäentie 42, 63640 Ritola-Töysä, Finland
Polar Life Haus © 2020